Üniversite Sınavına girecek olan öğrencilerimiz için iyi bir plan ve program yapılması hayati derecede önemlidir. TYT-AYT sınıflarında sınav hazırlık öğrencilerimizi Akademik olarak hazırladığımız kadar mental, ruhsal ve psikolojik olarak da hazırlamaktayız. Üniversite Sınavına girme kaygısının ve gerginliğinin öğrencilerimiz üzerinde oluşturduğu baskı akademik olarak hakim oldukları birçok konuda yanlış yapmalarına neden olabilmektedir.

Bu sebeplerle öğrencilerimizi psikolojik olarak hazırlamak Üniversite sınavındaki sorulara hazırlamak kadar önemlidir.

TY-AYT’ ye hazırlık aşamasında öğrencilerimiz alanlarına ve okul türlerine göre sınıflandırılarak kendileri için en uygun sınıflarda eğitim alırlar. TYT ve AYT sınav tarihine kadar haftalık deneme sınavlarıyla, aldıkları derslerdeki başarı durumları yakından takip edilir ve velilere detaylı bilgilendirme yapılır. Tüm bunların yanı sıra bütün gruplarımızda titizlikle yürütülen Ödev Takip Sistemi de yine TYT ve AYT hazırlıktaki öğrencilerimiz için de titizlikle uygulanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin eksikleri, anlamadıkları konular ya da çözülemeyen sorular daha yakından takip edilmektedir.

Rehberlik danışmanlığımız tarafından her öğrenci için ayrı ayrı oluşturulan ve öğrencilerimizin kendi programları doğrultusunda şekillenen çalışma programları da haftalık olarak kontrol edilmekte ve bu sayede düzenli ve programlı bir çalışma sistemi oluşturulmaktadır. Tüm bu çalışmalar ise etkin bir rehberlik danışmanlığı, profesyonel bir kadro ve yenilikçi bir yönetim anlayışıyla sürdürülmektedir.

tyt-ayt-hazirlik

TYT-AYT Hazırlık Sürecinde Bilgece Eğitim Merkezinde;

– Okul derslerine takviye ve sınavlara yönelik eğitimler

– 4-9-12 kişilik sınıflarda özel ders niteliğinde eğitim imkanı

– Çeşitli, zengin yayın desteği

– Eksik konulara yönelik haftalık  bireysel destek çalışmaları

– Yıl içerisinde 50 adete kadar TYT-AYT deneme sınavları

– Türkiye Geneli Üniversite deneme sınavları

– Soru Çözme ve birebir ders çalışma sınıfları 

– Ek tekrar dersleri

– Öğrenci takip sistemi

– Soru çözme teknikleri ve alışkanlığı eğitimi

– Birebir ders imkanı

– Yoğunlaştırılmış eğitim dönemleri

– Birebir Öğrenci Koçluğu ve Aile Danışmanlığı

gibi birçok konularda öğrencilerimizi hiçbir zayıf nokta bırakmadan hazırlamaya, eğitmeye aynı zamanda kişisel farklılıklarını göz önünde bulundurarak TYT-AYT sınavlarına kusursuzca hazırlıyoruz.